NAJAVA: Derbi između Mladosti i Poleta

NAJAVA: Derbi između Mladosti i Poleta

U subotu je na rasporedu 19.kolo 3.HNL Sjever u kojem će naša momčad otići na gostovanje u Sveti Martin na Muri gdje će u velikom derbiju odigrati utakmicu protiv NK Polet. Mladost je nakon niza loših rezultat (tri utakmice bez pobjede) smijenila glavnog trenera Tihomira Bradića, te je na njegovo mjesto stigao Mario Kovačević, popularni Kova je u svojoj karijeri vodio Varaždin, Polet, Podravinu i Međimurje, te će zasigurno imati motiva protiv bivšeg kluba. S druge strane Polet nije uspio iskoristiti kikseve Mladosti, momčad Matije Kristića je u četiri proljetna kola upisala samo jednu pobjedu, uz tri neriješena rezultata. Subotnji derbi dat će odgovor koja je momčad u većoj krizi, Polet je na domaćem terenu odigrao devet utakmica, uz omjer četiri pobjede, tri neriješena i dva poraza, što govori da ove sezone nisu više tako nadmoćni na domaćem terenu. Mladost je na osam odigranih gostovanja doživjela samo jedan poraz, te se nadamo kako ćemo i nakon sutrašnje utakmice ostati na isto toliko poraza.

Mladost i Polet do sada su odigrali 7 službenih utakmica, a međusobni omjer je na strani naših protivnika. Polet je ostvario četiri pobjede, dok je naša momčad bila bolja tri puta. Posljednji međusobni dvoboj odigran je u jesenskom dijelu, 10.10.2020. kada je Polet u Ždralovima savladao našu momčad 2:0.

Sudačka četvorka :

Glavni sudac – Ivan Slunjski (Varaždin)

Pomoćnici – Siniša Fajfarić i Miro Hantak (Varaždin)

4.sudac – Jasmin Horvat (Varaždin)

Delegat utakmice je gospodin Gojko Babić iz Orahovice.

Zbog epidemioloških mjera Nacionalnog stožera, gledateljima još nije dozvoljen ulazak na tribine.