NAJAVA: Derbi u Ždralovima

NAJAVA: Derbi u Ždralovima

Sutra je na rasporedu veliki županijski derbi u kojem će naša momčad na domaćem terenu dočekati NK Bjelovar u sklopu 18.kola 3.HNL Sjever. U dosadašnjem dijelu prvenstva Mladost se i dalje nalazi na vodećem mjestu s tri boda prednosti ispred najbližeg pratitelja Poleta, dok se nogometaši Bjelovara trenutno nalaze na osmom mjestu. Utakmice između Mladosti i Bjelovara tradicionalno su nezahvalne za prognoziranje pa tako u sutrašnjoj utakmici pravog favorita nema, a s obzirom na formu obje momčadi sva tri ishoda su moguća. Mladost je na domaćem terenu odigrala devet utakmice, te su ostvarili sedam pobjeda uz jedan neriješen rezultat i jedan poraz, dok su s druge strane Bjelovarčani u osam gostujućih utakmica ostvarili čak četiri pobjede, a zanimljivost je da su više bodova uzeli u gostima nego na domaćem terenu.

Od kada je Hrvatska postala neovisna država, Mladost i Bjelovar do sada su odigrali 45 službeno natjecateljske utakmice, a međusobni ogleda je vrlo izjednačen. Mladost je ostvarila 16 pobjeda, Bjelovar ima pobjedu manje, dok je čak 14 puta utakmica završila bez pobjednika, a ukupna gol razlika je neznatno na strani naše momčadi. Posljednji međusobni ogled ove dvije momčadi odigran je jesenskom dijelu 3.HNL Sjever, kada je na Gradskom stadionu u Bjelovaru susret završio bez pobjednika 0:0.

Sudačka četvorka :

Glavni sudac – Patrik Kolarić (Strahoninec)

Pomoćnici – Branko Bacinger (Varaždin), Edvin Zobec (Strahoninec)

4.sudac – Filip Hirš (Varaždin)

Delegat utakmice je gospodin Mario Mavriček iz Varaždina.

Zbog epidemioloških mjera Nacionalnog stožera, gledateljima još nije dozvoljen ulazak na tribine.