Derbi u Ludbregu

Derbi u Ludbregu

U subotu je na rasporedu 17.kolo 3.HNL Sjever u kojem će naša momčad gostovati Ludbregu gdje će nas dočekati NK Podravina. Susret s pravom glasi kao derbi kola jer se radi o dvije neporažene momčadi u proljetnom dijelu natjecanja, a isto vrijedi istaknuti kako su se naši protivnici iznimno pojačali, te zasigurno neće biti lagano u subotnjoj utakmici. Mladost je i dalje na prvom mjestu s tri boda prednosti ispred prve pratnje, a u gostima smo neporaženi, u šest odigranih utakmica ostvareno je tri pobjede i isto toliko neriješenih rezultata. S druge strane Podravina je doma neporažena, u osam odigranih utakmica ostvarili su četiri pobjede i isto toliko neriješenih rezultata, uz gol razliku 8:3, što govori da se na njihovom terenu igra dosta čvrsto i tvrdo s vrlo malo pogodaka. Dakle u subotu je prvi pravi izazov u nastavku sezone, i nadamo se kako će izabranici Tihomira Bradića uspješno proći teško gostovanje, i tako razveseliti navijače Mladosti za Uskršnje blagdane.

Mladost i Podravina do sada su odigrali 23 službene utakmice u kojima je uspješnija naša momčad. Mladost je ostvarila 12 pobjeda, Podravina je bila uspješna u pet navrata, dok je šest utakmica završilo bez pobjednika. Posljednji međusobni ogled odigran je u jesenskom dijelu prvenstva kada je Mladost na domaćem terenu nakon preokreta upisala pobjedu 2:1. Podravinu je u vodstvo na kraju prvog poluvremena doveo Sven Golub, da bi u nastavku utakmice Mladost u razmaku od tri minute u potpunosti okrenula rezultat, a golove su postigli Kamga Landry i Fran Kožarić.

Sudačka četvorka :

Glavni sudac – Marko Dergez (Đurđevac)

Pomoćnici – Matej Mađarić (Koprivnica), Ivan Huđ (Koprivnica)

4.sudac – Stjepan Barišić (Osijek)

Delegat utakmice je gospodin Dino Jambrović iz Štefaneca.

Zbog epidemioloških mjera Nacionalnog stožera, gledateljima još nije dozvoljen ulazak na tribine.