NAJAVA: Derbi u Križevcima

NAJAVA: Derbi u Križevcima

U subotu je na rasporedu 12.kolo 3.HNL Sjever, ujedno i derbi prvenstva koji bi mogao odlučiti jesenskog prvaka u ovoj polusezoni. Naša će momčad otputovati na obližnje gostovanje u Križevce gdje će nas dočekati domaći NK Radnik. Bit će ovo susret dvije vodeće momčadi u prvenstvu, obje ekipe imaju na kontu 22 boda, ali je Mladost trenutno vodeća radi bolje gol-razlike. Proteklog vikenda prekinut je niz Radnika od pet uzastopnih pobjeda, na gostovanju u Ludbregu poraženi su s minimalnih 1:0, dok je s druge strane naša momčad na gostovanju u Virovitici odigrala susret bez pobjednika 1:1. Interesantan je podatak kako Radnik nije izgubio niti jednu domaću utakmicu ove sezone, a s druge strane Mladost je i dalje neporažena u gostima, tako da nas očekuje sigurno zanimljiva utakmica gdje bi pobjednik napravio veliki korak ka prvome mjestu na kraju čudne i prevrtljive 2020. godine.

Mladost i Radnik do sada su odigrali 23 službenu utakmicu, a omjer je uvjerljivo na strani Mladostaša koji su upisali čak 16 pobjeda, četiri utakmice završile su bez pobjednika, dok je Radnik upisao samo tri pobjede. Zadnja međusobna utakmica odigrana je početkom 9.mjeseca kada je Mladost golovima Kamge i Vrbanića savladala Radnik u Ždralovima 2:0.

Sudačka četvorka :

Glavni sudac – Nenad Vargović (Virovitica)

Pomoćnici – Branko Bacinger (Varaždin), Edvin Zobec (Strahoninec)

4.sudac – Marko Đurđek (Turčin)

Delegat utakmice je gospodin Robert Remar iz Varaždina.