NAJAVA: Na Brdo dolazi Virje

NAJAVA: Na Brdo dolazi Virje

U subotu je na rasporedu 10.kolo 3.HNL Sjever u kojem će naša momčad ponovno biti domaćin, ovoga puta na Brdo će doći najlošija momčad u ligi NK Podravac iz Virja. Nakon devet odigranih kola naša se momčad nalazi na drugom mjestu s osvojenih 18 bodova, a vrijedi istaknuti kako smo u proteklih pet utakmica od mogućih 15 bodova osvojili samo pet, te smo nakon dugo vremena skinuti s vodećeg mjesta koje od prošlog kola zauzima NK Radnik iz Križevaca. Naš subotnji protivnik u dosadašnjih devet kola nije ostvario niti jednu pobjedu, točnije upisali su svih devet poraza, i nalaze s uvjerljivo na posljednjem mjestu s poraznom gol razlikom 5:29. Mladost je apsolutni favorit u nadolazećoj utakmici te bi s maksimalnim angažmanom i ozbiljnošću od prve minute trebali nakon dugo vremena upisati novu prvenstvenu pobjedu, a isto tako prekinuti niz bez postignutog zgoditka koji je sada već na duge 407 minute (posljednji prvenstveni pogodak naša je momčad postigla u 6.kolu protiv Podravine Fran Kožarić 73.minuta).

Mladost i Podravac imaju bogatu povijest međusobnih ogleda pa su tako od neovisne Hrvatske odigrali 29 službenih utakmica, u kojima je naša momčad uspješnija pobijedivši nadolazećeg suparnika 14 puta, šest puta nije bilo pobjednika, dok su gosti iz Virja upisali devet pobjeda, gol razlika je na strani Mladostaša 42:28. Posljednji međusobni ogled odigran je prošle sezone u jesenskom dijelu 3.HNL Sjever, kada je Mladost na Brdu zgoditkom Matije Vrbanića savladala Podravac 1:0.

Sudačka četvorka :

Glavni sudac – Matija Presečan (Pitomača)

Pomoćnici – Bruno Premužaj (Varaždin), Maja Ferić (Pitomača)

4.sudac – Jurica Culej (Slatina)

Delegat utakmice je gospodin Davor Drvenkar iz Belice.