NAJAVA: Derbi protiv Poleta

NAJAVA: Derbi protiv Poleta

Sutra je na rasporedu 8.kolo 3.HNL Sjever ujedno i veliki derbi prvenstva u kojem će naša momčad na domaćem terenu dočekati glavnog konkurenta za naslov NK Polet iz Svetog Martina na Muri. Sutrašnja utakmica je od velikog značaja, pogotovo za Mladost koja bi pobjedom otišla Poletu na velikih devet bodova razlike, što je u ovoj ligi jako velika prednost, s druge strane Polet bi se pobjedom vratio u utrku za naslov, te nas sutra očekuje uzbudljivih i napetih 90 minuta. U dosadašnjem dijelu prvenstva Mladost je u sedam prvenstvenih utakmica ostvarila pet pobjeda i dva neriješena rezultat, a jedan od njih na posljednjem gostovanju u Bjelovaru gdje je susret završio bez pogodaka. S druge strane Polet je neočekivano loše startao u prvenstvu, te su ostvarili samo tri pobjede, ali vrijedi istaknuti kako su sve pobjede ostvarili na gostujućim terenima, što poziva na dodatni oprez, a prošli tjedan došlo je i do smjene trenera, pa je tako Matija Kristić zamijenio Marija Kovačevića. Obje momčadi su u srijedu odigrale svoje utakmice u Hrvatskom kupu, Mladost je nažalost nesretno poražena od Zagreba nakon 120.minuta igre, a isto tako Polet je na domaćem terenu tek u završnici susreta pao od prvoligaša Istre 1961.

Mladost i Polet do sada su odigrali 6 službenih utakmica, a međusobni omjer je u potpunosti izjednačen. Obje momčadi su ostvarile po tri pobjede, a naročito je interesantan podatak kako su uvijek slavili domaćini, pa red bi bio da se takav trend nastavi i u sutrašnjem dvoboju. Posljednji međusobni dvoboj odigran je prošle sezone u jesenskom dijelu, 09.11.2019. kada je Polet na domaćem terenu savladao našu momčad 3:1, jedini pogodak za Mladost postigao je Vedran Kočiš. Od te utakmice do danas naša momčad nije doživjela poraz u službenim utakmicama (ne računajući kup utakmicu protiv Zagreba i produžetke).

 

Sudačka četvorka :

Glavni sudac – Culej Jurica (Slatina)

Pomoćnici – Loparac Goran (Sladojevci), Lončar Mario (Čačinci)

4.sudac – Barišić Stjepan (Osijek)

Delegat utakmice je gospodin Mladen Polančec iz Herešina.