NAJAVA: Županijski derbi u Bjelovaru

NAJAVA: Županijski derbi u Bjelovaru

Sutra je na rasporedu 7.kolo 3.HNL Sjever u kojem će se odigrati veliki županijski derbi u kojem će naša momčad otići na obližnje gostovanje na logor gdje će odmjeriti snage protiv Bjelovara. U dosadašnjih šest odigranih kola Mladost je uvjerljivo vodeća na tablici uz ostvareni skor od pet pobjeda i jedan neriješen rezultat, s druge strane momčad Bjelovara je nešto lošije krenula u prvenstvo, međutim u posljednja dva kola savladali su Viroviticu i Podravac, te su uhvatili priključak s ostalim momčadima u prvenstvu. U ovakvim utakmicama kao što je derbi između ova dva kluba nema favorita, oduvijek su utakmice Mladosti i Bjelovara bile neizvjesne, pa se nešto slično očekuje i u subotu gdje će se domaćini sigurno htjeti iskupiti za nedavni poraz u finalu županijskog kupa u Ždralovima. U ovome tjednu na rasporedu su bile utakmice osmine finala županijskog kupa, Bjelovar je svoju utakmicu na zahtjev domaćina odgodio za idući tjedan, dok je Mladost s minimalnih 1:0 savladala Garić u Garešnici.

Od kada je Hrvatska postala neovisna država, Mladost i Bjelovar do sada su odigrali 44 službene natjecateljske utakmice, a međusobni ogleda je vrlo izjednačen. Mladost je ostvarila 16 pobjeda, Bjelovar ima pobjedu manje, dok je čak 13 puta utakmica završila bez pobjednika, a ukupna gol razlika je neznatno na strani naše momčadi. Posljednji međusobni ogled ove dvije momčadi odigran je pred nešto više od mjesec dana, kada je Mladost u finalu županijskog kupa golovima Kožarića, Sabljića i Vrbanića s visokih 3:0 savladala Bjelovar.

 

Sudačka četvorka :

Glavni sudac – Nenad Vargović (Virovitica)

Pomoćnici – Miodrag Plantak (Križevci), Ivan Iveljić (Kamešnica)

4.sudac – Nikola Kristić (Ćeralije)

Delegat utakmice je gospodin Robert Remar iz Varaždina.