KUP: Mladost Ž – Mladost P 3:1

KUP: Mladost Ž – Mladost P 3:1

MLADOST ŽDRALOVI – MLADOST PETRINJA 3:1 (2:0)

Igralište – Brdo
Gledatelja: 0
Sudac: Vargović Nenad (Virovitica)
Pomoćnici: Kečkiš Nikola (Virovitica) i Loparac Goran (Sladojevci)

Strijelci: 1:0 Amara Camara (34), 2:0 Frane Vučemilović-Vranjić (36), 2:1 Ivan Al Tharwan (86), 3:1 Fran Kožarić (90)

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Vučemilović-Vranjić, Resler, Jakšić (od 66. Yansane), Vrbanić, Mlinarić (od 60. Hudećek), Kamga Landry (od 66. Kožarić), Vinicius Muniz, Hajdarović, Bošnjak (od 46. Vučak), Camara (od 66. Ostrman). Trener: Danijel Lovrić.

MLADOST PETRINJA: Đurđek, Lihić, Lončarević (od 80. Dolovčak), Bezić, Baniček, Šaranić (od 46. Crnojević), Kovačić, Radošević, Đusi (od 72. Žužić), Marović, Al Tharwan. Trener: Zoran Buinac.

Jučer je odigrano pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa gdje je u susretu dvije Mladosti bolja bila ona domaća iz Ždralova koja je na kraju rutinski upisala pobjedu 3:1 i tako ostvarila plasman u 1.kolo kupa, gdje će također na domaćem terenu dočekati NK Zagreb.

Kroz svih 90.minuta naša je momčad bila bolja na terenu, krenulo se od početka na gostujući gol, dok su gosti bili uglavnom koncentrirani na obranu, te su svoje prigode čekali iz kontri i prekida. Prvih pola sata proteklo je u dominaciji Ždralova koji su preko Matije Vrbanića u tri navrata zaprijetili gostujućem vrataru Đurđeku koji je uspješno otklonio svaku opasnost. Igrala se 34.minuta kada su domaćini okrunili svoju bolju igru, nakon lijepe akcije Reslera i Mlinarića, svoj prvijenac u crvenom dresu postigao je Amara Camara glavom s desetak metara. Samo dvije minute kasnije novi pogodak, Resler je izveo korner, a najviši u skoku bio je Frane Vučemilović-Vranjić koji glavom neobranjivo šalje loptu u mrežu za 2:0, također njegov prvijenac za Mladost.

U nastavku susreta domaćini su se zadovoljili stečenim vodstvom, dok gosti nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Srbljanovića. Pred kraj utakmice postignuta su još dva zgoditka, prvo je u 86.minuti tračak nade gostima donio Ivan Al Tharwan koji je sigurno realizirao kazneni udarac za 2:1, da bi u 90.minuti Vrbanić asistirao Franu Kožariću koji postavlja konačan rezultat utakmice 3:1.

Ostali rezultati pretkola :

Segesta-Croatia 3:4, Bjelovar-Varaždin 0:5, Dilj-Virovitica 1:0, Gorica-Belišće 1:0, Rudar MS-Tehnika 3:0, Mladost Tribunj-Polet SMnM 0:2, Graničar-Slavonija 1:0, Oriolik-Karlovac 2:1, Kurilovec-Papuk 4:0, Pazinka-Crikvenica 0:2, GOŠK-BSK 4:2, Rudar Labin-Primorac 2:0, Gaj Mače-Lika 20:2, Sloga NG-Sesvete 0:3, Ferdinandovac-Ivančica 3:1

 

Parovi 1.kola kupa :

 

Dilj Vinkovci – Rijeka

Ferdinandovac – Dinamo

Gaj Mače – Lokomotiva

Graničar Županja – Hajduk

Rudar Mursko Središće – Slaven Belupo

Crikvenica – Osijek

Rudar Labin – Inter

Polet SMnM – Istra 1961

Croatia Zmijavci – Šibenik

Oriolik – Split

Kurilovec – Vinogradar

GOŠK 1919 – Zadar

Mladost Ždralovi – Zagreb

Sesvete – Rudeš

Varaždin – Cibalia

Gorica – Novigrad