3.Kolo – NK Varteks – NK Mladost 0:8

3.Kolo – NK Varteks – NK Mladost 0:8

VARTEKS – MLADOST ŽDRALOVI 0:8 (0:3)

Igralište – SNC Sloboda
Gledatelja: 250
Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec)
Pomoćnici: Branko Bacinger (Varaždin) i Josip Sokač (Podturen)
Strijelci: 0:1 Kamga Landry (33), 0:2 Fran Kožarić (36), 0:3 Matija Vrbanić (40), 0:4 Fran Kožarić (58), 0:5 Kamga Landry (61), 0:6 Martin Buzuk (64), 0:7 Željko Ostrman (74), 0:8 Željko Ostrman (84)

VARTEKS: Jovan, Režić, Solomun (od 66. Malenović), Šimek, Matučec (od 66. Pakšec), Golubar, Vuković (od 56. Vitković), Nježić (od 66. Smetiško), Kukec, Benković (od 51. Radić), Šoštarić. Trener: Želimir Orehovec.

MLADOST ŽDRALOVI: Đukanović, Vučemilović Vranjić, Resler, Vrbanić (od 60. Ostrman), Katuša (od 66. Kočiš), Mlinarić, Kožarić (od 60. Mamić), Kamga Landry (od 63. Buzuk), Hajdarović (od 66. Vučak), Bošnjak, Camara. Trener: Danijel Lovrić.

Treće kolo 3. HNL Sjever donijelo je i derbi prvoplasirane Mladosti iz Ždralova protiv drugoplasiranog Varteksa na Slobodi, utakmica je bila sve samo ne derbi gdje je naša momčad nanijela Varteksu najteži poraz u klupskoj povijesti, domaći vratar Jovan morao je čak osam puta vaditi loptu iz mreže.

Mladost je odigrala najbolju utakmicu na jednom gostovanju u proteklih nekoliko godina, uz osam postignutih pogodaka stvoreno je još 4,5 zicera, pa se na kraju može reći kako su domaćini dobro i prošli. No krenimo redom, naša je momčad zaprijetila već u prvim minutama utakmice kada je udarac Matije Vrbanića s vrha šesnaesterca završio na stativi, a isti je igrač sredinom prvog poluvremena još jednom zaprijetio, no domaći Jovan ‘skida’ odličan pokušaj ispod grede. Uslijedilo je razdoblje gdje su domaćini malo došli sebi, te su preko Režića i Golubara stvorili prigode koje je lako otklonio Ivan Đukanović.  Od 30.minute pa do kraja utakmice na terenu je postajala samo jedna momčad a to je bila Mladost koja je u 33.minuti došla u vodstvo zahvaljujući Kamgi koji je odlično iskoristio kiks domaće obrane i prebacio golmana za vodstvo 0:1. Tri minute kasnije Camara krasno upošljava Kožarića koji se sjurio prema domaćim vratima, varkom izbacio braniča i rutinski pogodio za 0:2. Najljepši trenutak na susretu dogodio se u 40.minuti kada je Vrbanić s 30-ak metara neobranjivo poslao loptu u same rašlje za 0:3. Na samom kraju prvog dijela Kamga je imao veliku šansu da u potpunosti potopi domaćine, ali je njegov udarac iz blizine obranio Jovan.

U drugom poluvremenu Mladost je nastavila s dominacijom, te je vrlo brzo riješila pitanje pobjednika. U 58.minuti još jednu veliku grešku u domaćoj obrani koristi Fran Kožarić za 0:4, a par minuta kasnije Kamga Landry postiže svoj drugi pogodak za 0:5, ni tu Mladost nije stala pa je tako Buzuk krasnim pogotkom povisio rezultat na visokih 0:6. Do kraja utakmice istaknuo se Željko Ostrman, koji je prvo u 74.minuti iz slobodnog udarca očistio paučinu za 0:7, a isti je igrač deset minuta kasnije postavio konačan rezultat utakmice 0:8.

Mladost se tako na najbolji mogući način napunila samopouzdanjem pred utakmicu u srijedu kada u Ždralove dolazi vrlo jaka Mladost iz Petrinje u sklopu pretkola Hrvatskog nogometnog kupa.

Ostali rezultati 3.HNL :

Bjelovar – Polet SMnM 0:2, Rudar MS – Radnik KŽ 2:0, Podravina – Tehničar 1:1, Papuk – Podravac 2:1, Graničar – Virovitica 1:0