Mladost u Varaždinu igra novi derbi kola

Mladost u Varaždinu igra novi derbi kola

Sutra je na rasporedu 3.kolo 3.HNL Sjever u kojem će naša momčad igrati još jedan derbi kola, ovoga puta u Varaždinu na Slobodi snage će odmjeriti prve dvije momčadi na tablici Mladost i Varteks. Nakon dva odigrana kola naša je momčad u prvenstvo ušla s maksimalnih šest bodova, na domaćem terenu Mladost je savladala Rudar (2:1) i prošlu srijedu uvjerljivom predstavom protiv Radnika (2:0). S druge strane Varteks je prvenstvo otvorio uvjerljivom pobjedom protiv Podravca iz Virja (4:0), da bi prošlog vikenda na teškom gostovanju u Virovitici odigrali susret bez pogodaka 0:0. Bit će ovo pravi derbi jer su se u odnosu na prošlu sezonu i jedna i druga momčad pojačali, pa će se tako voditi velika bitka terenu, a vjerujemo da će i gledatelji moći uživati na sutrašnjem susretu.

Mladost i Varteks do sada su se susreli samo četiri puta, a uspješnija je trenutno naša momčad koja je upisala dvije pobjede, dok je jedna utakmica završila bez pobjednika, a u prvom međusobnom ogledu slavio je Varteks. U posljednjem međusobnom susretu odigranom 16.11.2019. u Ždralovima po vrlo teškom i natopljenom terenu Mladost je upisala pobjedu 2:1, a strijelci za našu momčad bili su Boško Kosanović i Mateo Jakšić.

Sudačka četvorka :

Glavni sudac – Patrik Kolarić (Strahoninec)

Pomoćnici – Branko Bacinger (Varaždin) i Josip Sokač (Podturen)

4.sudac – Tomislav Hlevnjak (Herešin)

Delegat utakmice je Branko Slatina iz Koprivnice.