2.Kolo – NK Mladost – NK Rudar MS 2:1

2.Kolo – NK Mladost – NK Rudar MS 2:1

MLADOST ŽDRALOVI – RUDAR MS 2:1 (0:0)

Igralište – Brdo
Gledatelja: 250
Sudac: Jasmin Horvat (Varaždin)
Pomoćnici: Tomislav Hudika i Bruno Premužaj (Varaždin)
Strijelci: 1:0 Kamga Landry (59), 1:1 Roberto Skoliber (76), 2:1 Matija Vrbanić (79)

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Resler (od 46. Kočiš), Jakšić (od 68. Vučak), Vrbanić, Katuša, Yansane, Mlinarić, Kožarić (od 68. Ostrman), Kamga Landry (od 77. Mamić), Hajdarović, Bošnjak. Trener: Danijel Lovrić.

RUDAR MS: Rajf, Šardi, Mesarić, Vurušić (od 46. Šoltić), Patafta (od 58. Zadravec), Zrna (od 81. Lesar), Nedeljko (od 58. Šoltić), Zeljko, Vinko, Skoliber, Vaš (od 68. Zadravec). Trener: Dražen Škvorc.

Jučer je odigrano 2.kolo 3.HNL Sjever u kojem je naša momčad ostvarila prvu pobjedu u prvenstvu savladavši na domaćem terenu žilave goste iz Murskog Središća 2:1. U vrlo zanimljivoj i otvorenoj utakmici s puno prigoda Mladost je bila bolji protivnik te je trebala i uvjerljivije slaviti, ali je gostujuća momčad imala raspoloženog vratara kojem mogu zahvaliti što je Rudar upisao minimalan poraz.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Mladosti koja stvorila nekoliko prigoda, prva od njih je bila u 13.minuti kada je Yansane s dvadesetak metara odlično pucao, ali je lopta otišla iznad malo okvira gola. Prvi veliki zicer naša je momčad imala u 17.minuti kada se Matija Vrbanić našao sam ispred gostujućeg vratara, ali je s desetak metara loše pucao u golmana, te se rezultat nije mijenjao. Najveću prigodu u prvom poluvremenu imao je Kamga Landry koji je u 37.minuti nakon velike greške gostujuće obrane iz blizine neometan pucao, ali je njegov udarac čudesno obranio najbolji gostujući igrač Rajf. Pred kraj poluvremena gosti su mogli do vodstva, nakon jednog centaršut sam na drugoj stativi ostao je Nedeljko čiji udarac glavom brani Srbljanović.

Drugi dio utakmice započeo je u ravnopravnoj igri no u 59. minuti nakon odlično izvedenog slobodnog udarca s nekih tridesetak metara domaćeg igrača Bošnjaka lopta pogađa stativu i odbija se do Kožarića koji upošljava Kamgu kojem nije bilo teško s peterca zatresti mrežu za 1:0. Uslijedilo je razdoblje gdje je Rudar bila bolja momčad na terenu, te su stvorili dvije prigode preko Nedeljka i Šoltića, ali mreža Srbljanovića nije se tresla. Ipak u 76. minuti Roberto Skoliber  vješto koristi nesporazum u domaćoj obrani te prebacuje domaćeg vratara Srbljanovića  i poravnava rezultat na 1:1. Mladost je vrlo brzo reagirala na šok i primljeni pogodak, pa je tako samo tri minute kasnije nakon oštrog ubačaja Ostrmana na drugoj stativi sam ostao Vrbanić i pospremio loptu u mrežu nemoćnog Rajfa za konačnih 2:1.

U srijedu je na rasporedu nova utakmica, u Ždralovima će se odigrati zaostala utakmica 1.kola kada će naša momčad dočekati NK Radnik iz Križevaca.

Ostali rezultati 2.kola :

Podravac-Graničar 1:3, Radnik-Bjelovar 4:1, Tehničar-Papuk 1:1, Virovitica-Varteks 0:0.