Mladost uvjerljivom pobjedom osvojila kup

Mladost uvjerljivom pobjedom osvojila kup

MLADOST ŽDRALOVI – BJELOVAR 3:0 (2:0)

Igralište – Brdo
Gledatelja: 450
Sudac: Ante Bundović (Bjelovar)
Pomoćnici: Marin Ćosić (Bjelovar), Mario Abdić (Daruvar)
Strijelci: 1:0 Fran Kožarić (9), 2:0 Ivan Sabljić (18), 3:0 Matija Vrbanić (86)

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Vučemilović Vranjić, Resler, Vrbanić, Katuša (od 85. Skukan), Mlinarić, Kožarić, Kamga Landry (od 82. Mamić), Sabljić (od 35. Ostrman), Muniz (od 74. Buzuk), Bošnjak (od 89. Bošnjak). Trener: Danijel Lovrić.

BJELOVAR: Guljić, Pranjić, Nreca, Jozić, Kosanović, Rukavina (od 63. Kliček), Pleić, Kunštek, Renić, Legčević (od 46. Horvat), Coha (od 63. Lalić). Trener: Ante Jeličić

Jučer je odigrano finale kupa nogometnog saveza Bjelovarsko-bilogorske županije u kojem je naša momčad s uvjerljivih 3:0 nadigrala NK Bjelovar, i zasluženo ponijela naslov najboljeg kluba u županiji. U vrlo dobrom ambijentu pred 400-ak gledatelja Mladost je tijekom svih 90 minuta bila bolji protivnik na terenu, dominirala je u praktički svim segmentima igre, a u domaćim redovima nije se osjetio izostanak čak šest igrača koji nisu mogli igrati jučer, dok je s druge strane Bjelovar pružio jako siromašnu partiju, te mogu biti zadovoljni i s ovim relativno visokim porazom.

S obzirom na dobar dio izostanak igrača domaćoj publici predstavila su se nova pojačanja Mladosti, pa su tako prve minute u crvenom dresu u službenoj utakmici upisali Frane Vučemilović Vranjić, Matej Resler i Jakov Katuša koji su kao i cijela momčad odigrali vrlo dobru utakmicu.

Mladost je do vodstva mogla doći već u prvoj minuti kada je nakon velike pogreške u gostujućoj obrani Vrbanić neometan s 15-ak metara pucao malo pokraj stative. Bolji ulazak u susret Mladost je okrunila u devetoj minuti kada je praktički sve napravio brzonogi Kamga Landry, sjurio se s centra prema protivničkom golu te je naposljetku uposlio Frana Kožarića kojem nije bilo teško s pet metara zatresti praznu mrežu za 1:0. U 17.minuti nova velika prilika za Mladost, nakon kornera Kamga Landry glavom šalje loptu u prečku, ali samo minutu kasnije naša je momčad udvostručila vodstvo zahvaljujući Sabljiću koji je pobjegao gostujućoj obrani te preciznim udarcem poslao loptu u daljnji kut za 2:0. Do kraja poluvremena nije bilo više prigoda, Mladost se zadovoljila stečenim vodstvom, dok gosti jednostavno nisu imali kvalitete ozbiljnije ugroziti Srbljanovića.

U drugom dijelu ritam utakmice malo je pao, pa se do prve prave prilike čekala 66.minuta kada je veliku prigodu za povećanje vodstva propustio Jakov Katuša koji se našao sam oči u oči s gostujućim vratarom, ali je njegov udarac obranio Guljić. Par minuta kasnije isti je igrač imao još jednu veliku priliku, ali je njegov udarac s gol linije očistio Kosanović. Do kraja susreta vrijedi istaknuti jedinu pravu priliku gostiju gdje je Jakov Pranjić nanizao par domaćih igrača, ali nedostajalo mu je snage u završnici kad je najviše trebalo, pa je njegov pokušaj završio malo iznad okvira gola. U 83.minuti najbolji igrač utakmice Fran Kožarić s vrha šesnaesterca odlično je naciljao desni donji kut, ali je gostujući vratar krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Konačan rezultat utakmice 3:0 postavio je Matija Vrbanić u 86.minuti kada je nakon kornera glavom neobranjivo poslao loptu u mrežu.