KUP: Mladost razbila Dinamo za finale

KUP: Mladost razbila Dinamo za finale

MLADOST ŽDRALOVI – DINAMO PREDAVAC 4:1 (3:1)

Igralište – Brdo
Gledatelja: 450
Sudac: Stjepan Hruškar (Bjelovar)
Pomoćnici: Češko Đorđević i Marin Ćosić (Bjelovar)
Strijelci: 1:0 Matija Vrbanić (1), 2:0 Fran Kožarić (11), 2:1 Josip Gegić (27), 3:1 Vedran Mlinarić (38), 4:1 Kamga Landry (63)

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Jakšić, Vrbanić, Mlinarić (od 88. Bošnjak), Kožarić (od 80. Buzuk), Kočiš (od 57. Vučak), Kamga Landry (od 80. Mamić), Ostrman (od 67. Sabljić), Vinicus Muniz, Hajdarović, Bošnjak. Trener: Danijel Lovrić.

DINAMO PREDAVAC: Taritaš, Kos (od 85. Senjan), Vujašković (od 73. Perić), Filjić, Gegić, Bezerra Silva (od 67. Topalović), Fernandes (od 87. Rodić), Opačić, Barešić, Bošnjak (od 64. Varat), Orač. Trener: Davor Blažević.

Danas je odigrano polufinale županijskog nogometnog kupa u kojem je naša momčad uvjerljivom pobjedom protiv Dinama iz Predavca ostvarila plasman u finale kupa, i tako osigurala mjesto u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa. U vrlo zanimljivoj utakmici pred dobro ispunjenim tribinama gledatelji su mogli uživati u susretu koji je obilovao s mnoštvo prigoda i lijepih akcija. Susret je započeo tako da je Mladost iz prvog napada došla do vodstva zahvaljujući Vrbaniću koji je nakon lijepe akcije s vrha 15-ak metara neobranjivo zatresao mrežu za 1:0. Desetak minuta kasnije svoj prvijenac u crvenom dresu postigao je Fran Kožarić koji je nakon solo prodora s vrha šesnaesterca precizno pogodio lijevi donji kut za 2:0. Nakon tog zgoditka oslobodili su se i gosti koji su uglavnom preko svog najopasnijeg igrača Gegića stvarali prigode. U 25.minuti Mladost je bila blizu i trećeg zgoditka, ali je lopta nakon fantastičnog udarca Vrbanića završila na stativi. Samo dvije minute kasnije gosti su iskoristili grešku u domaćoj obrani, Gegić je izašao sam pred Srbljanovića, te ga zaobišao i poslao loptu u mrežu za 2:1. Do kraja poluvremena Mladost je ipak vratila prednost od dva gola razlika, igrala se 38.minuta kada je Mlinarić nakon solo prodora s dvadesetak metara pogodio donji lijevi kut za 3:1. 

Na početku drugog dijela gosti su preko Gegića imali zicer za povratak u utakmicu, ali obrana Mladosti je u posljednji trenutak otklonila opasnost. Od 54. minute Mladost ostaje s igračem manje kada je izravni crveni karton zaradio Deni Hajdarović zbog prekršaja u izglednoj poziciji za postizanje pogotka. Međutim svaka dvojba oko pobjednika odlučena je u 63.minuti kada je nakon jednog flipera u gostujućem šesnaestercu najbolje reagirao Kamga Landry i iz blizine zatresao mrežu za 4:1. Do kraja utakmice Mladost je preko Sabljića i Mamića mogla doći do uvjerljivije pobjede, dok su gosti u potpunosti trkački pali i više nisu stvarali prigode. Mladost je tako zasluženo došla do pobjede i izborila veliko finale gdje će u subotu na domaćem terenu igrati protiv velikog rivala Bjelovara.