16.Kolo–NK Podravina-NK Mladost 0:1

16.Kolo–NK Podravina-NK Mladost 0:1

PODRAVINA LUDBREG – MLADOST ŽDRALOVI 0:1 (0:1)

Igralište – NK Podravina
Gledatelja: 250
Sudac: Nikola Kristić (Ćeralije)
Pomoćnici: Mario Brunec (Koprivnica) i Ivan Huđ (Koprivnica)
Strijelci: 0:1 Ivan Sabljić (22)

PODRAVINA LUDBREG: Kovačić, Vađunec, Kranjec (od 80. Horvat), Fajt, Vajagić, Solomun (od 85. Dodik), Sambolec, Jihwan Yun (od 46. Valjak), Sambolec, Pačko, Radeljić. Trener: Matija Kristić.

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Renić, Jakšić, Vrbanić, Kuprešak (od 80. Ostrman), Trupac, Mlinarić, Kočiš (od 69. Vučak), Sabljić (od 80. Kosanović), Vinicius Muniz, Bošnjak. Trener: Nikola Papac.

Jučer je odigrano 16.kolo 3.HNL Sjever u kojem je naša momčad na gostovanju u Ludbregu zgoditkom Ivana Sabljića savladala domaću Podravinu s minimalnih 1:0. 

Od prve minute naša momčad je zagospodarila terenom te nije dozvolila gostima da u prvom poluvremenu stvore niti jednu ozbiljniju prigodu. Mladost je do vodstva stigla u 22.minuti kada je domaći veznjak izgubio loptu na sredini terena, sijevnula je brza kontra koju je završio Ivan Sabljić s vrha šesnaesterca za 1:0. Do kraja poluvremena Mladost je imala još nekoliko poluprilika, ali se rezultat nije mijenjao.

U drugom dijelu bilo je još manje prilika, naša je momčad mogla riješiti pitanje pobjednika u 67.minuti ali je veliku priliku propustio Pejo Kuprešak čiji je udarac obranio domaći vratar Edi Kovačić. U posljednjih 15-ak minuta do zraka su došli i domaćini koji su imali dvije poluprilike, ali ništa ozbiljno što bi ugrozilo Kristijana Srbljanović. Mladost je tako do kraja privela utakmicu, i upisala 13.prvenstvenu pobjedu, četvrtu u nizu. Sljedeće kolo naša momčad ponovno gostuje, ovoga puta u Murskom Središću gdje će nam domaćin biti NK Rudar.

 

Ostali rezultati 16.kola :

Polet – Tehničar 4:1, Varteks – Virovitica 2:1, Radnik Križevci – Papuk 3:0, Bjelovar – Podravac Virje 3:1, Graničar Đurđevac – Rudar MS 1:2