15.Kolo – NK Mladost – NK Graničar 2:0

15.Kolo – NK Mladost – NK Graničar 2:0

MLADOST ŽDRALOVI – GRANIČAR ĐURĐEVAC 2:0 (1:0)

Igralište – Brdo
Gledatelja: 300
Sudac: Jurica Culej (Slatina)
Pomoćnici: Miro Hantak (Vinica) i Jurica Šprem (Varaždin)
Strijelci: 1:0 Matija Vrbanić (23), 2:0 Ivan Sabljić (77)

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Renić, Nikolić (od 17. Mamić, od 46. Trupac), Jakšić, Vrbanić, Kuprešak (od 84. Buzuk), Mlinarić, Ostrman, Sabljić, Vinicius Muniz, Bošnjak. Trener: Nikola Papac.

GRANIČAR ĐURĐEVAC:  Božek, Palaić (od 69. Belobrk), Stanković (od 82. Tišljar), Resler, Fusić (od 57. Sabol), Đurić, Žagi, Stanković, Brusač, Šoštarec, Nikšić. Trener: Ivor Tkalec Bolteković

Jučer je odigrano 15.kolo 3.HNL Sjever u kojem je naša momčad rutinski došla do 12.prvenstvene pobjede savladavši na domaćem terenu Graničar iz Đurđevca 2:0. Utakmica je odigrana po iznimno teškim vremenskim uvjetima gdje je vjetar gotovo kroz cijeli susret otežavao i onemogućavao bilo kakvu igru, pa tako i smislene akcije kod obje momčadi. Prvo poluvrijeme proteklo je uz vrlo malo šansi, gosti su već u 13.minuti mogli doći do vodstva, ali je siguran pogodak s gol crte očistio Marin Nikolić koji se prilikom te intervencije ozbiljnije ozlijedio, pa je trener Nikola Papac već u ranoj fazi utakmice morao raditi prisilnu zamjenu (ozlijeđenog Nikolića zamijenio je Stjepan Mamić). Igrala se 23.minuta utakmice kada je Mladost nakon prve prave prigode stigla u vodstvo, Mlinarić je prošao lijevom stranom te centrirao, gostujući vratar je vrlo loše reagirao odbivši loptu točno na glavu Matije Vrbanić koji bez problema posprema loptu u mrežu za 1:0. Gosti se nisu predavali, te su preko svog najraspoloženijeg igrača Mateja Reslera dva puta opasno iz slobodnog udarca zaprijetili Srbljanoviću, prvi slobodnjak je završio na stativi, dok je drugi otišao malo iznad okvira gola. Do kraja poluvremena naša je momčad mogla udvostručiti prednost, na rubu šesnaesterca srušen je Vinicius Muniz, glavni sudac Jurica Culej pokazao je na bijelu točku, ali je udarac Mlinarić s 11 metara obranio Petar Božek, te je ostalo 1:0.

U nastavku utakmice bilo je još manje prigoda, Mladost je kontrolirala utakmicu, dok su gosti pokušavali doći do izjednačenja, međutim tijekom cijelog drugog poluvremena nisu dočekali pravu prigodu. Kako je utakmica išla kraju, tako se vjetar malo i primirio, te je naša momčad u posljednjih 15-ak minuta imala nekoliko prigoda. Pitanje pobjednika riješeno je u 77.minuti kada je nakon lijepe akcije Matija Vrbanić milimetarski precizno pronašao Ivana Sabljića koji glavom šalje loptu u mrežu za konačnih 2:0.

 

Ostali rezultati 15.kola :

Tehničar – Bjelovar 2:0, Podravac – Podravina 4:3, Rudar – Radnik 1:2, Virovitica – Polet 0:2, Papuk – Varteks 1:1