14.kolo – NK Radnik – NK Mladost 2:3

14.kolo – NK Radnik – NK Mladost 2:3

RADNIK KŽ – MLADOST ŽDRALOVI 2:3 (1:1)

Igralište – Gradski stadion – Križevci
Gledatelja: 300
Sudac: Marko Đurđek (Turčin)
Pomoćnici: Tomislav Hudika (Varaždin) i Bruno Premužaj (Varaždin)

Strijelci: 1:0 Mihael Mačković (39), 1:1 Hrvoje Trupac (42), 1:2 Hrvoje Trupac (54), 1:3 Vedran Kočiš (57), 2:3 Tomislav Borovčak (73 – 11m)

RADNIK KŽ: Vrbančić, Maras, Pavlic, Tihelka, Mladen, Ovčar, Borovčak, Mačković, Srbljinović, Kraljić, Babić (od 58. Višak). Trener: Siniša Buđa.

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Vučak, Renić (od 46. Sučić), Kosanović (od 46. Buzuk),  Jakšić, Vrbanić, Trupac, Kočiš, Sabljić, Vinicius Muniz, Bošnjak (od 70. Mamić). Trener: Nikola Papac.

U subotu je odigrano 14.kolo 3.HNL Sjever gdje su u fantastičnom derbiju Radnik i Mladost odigrali odličnu utakmicu u kojoj je na kraju pobjedu odnijela naša momčad rezultatom 3:2. Pred 300-ak gledatelja obje su momčadi imale period igre u kojoj su dominirale i bile bolje na terenu, što je rezultiralo čak s pet pogodaka i još puno prigoda s obje strane. Profitirali su i gledatelji koji su vidjeli vrlo borbenu utakmicu koja se kvalitetom ne bi posramila niti druga liga, od vodstva do domaćina, do brzog preokreta gostiju, pa ponovno pritisak domaćina da pokušaju doći do boda, sve u svemu odigrana je kvalitetna utakmica koju će gledatelji još dugo prepričavati.

Sami tijek utakmice nije dao nagovijestiti da će biti bogata golovima, od početka igralo se dosta oprezno s obje strane, domaćini su bili jako opasni iz prekida, gdje su gotovo sve lopte išle na snažnog Borovčaka koji je zadavao puno problema gostujućoj obrani, dok je naša momčad u prvom dijelu pokušavala iz kontri ugroziti domaćine. Igrala se 15.minuta utakmice kada je Mladost bila blizu vodstva, nakon akcije koja je dugo trajala, lopta je došla do Vrbanića čiji udarac završava na stativu, a odbijenu loptu Kočiš nije uspio ugurati u mrežu. Poslije toga vrijedi istaknuti pokušaj Marasa iz slobodnog udarca kojeg je uz male poteškoće obranio Srbljanović. Bolju igru domaćini su okrunili u 39.minuti kada je nakon kornera najviši u skoku bio Mihael Mačković i glavom poslao loptu neobranjivo u gostujuću mrežu za 1:0. Samo tri minute kasnije Mladost je odgovorila, lopta je došla do Hrvoja Trupca koji je s 20-ak metara iskosa uhvatio domaćeg vratara na spavanju i zatresao mrežu za 1:1.

Drugo poluvrijeme je bilo puno zanimljivije, šanse su se redale s jedne na drugu stranu, ali je Mladost bolje ušla drugi dio, i vrlo brzo došla do velike prednosti. Igrala se 54.minuta kada je nakon lijepe akcije Hrvoje Trupac ponovno s 25 metara neobranjivo zatresao domaću mrežu za 1:2. Dvije minute kasnije rijetko viđena situacija na utakmici, nakon centaršuta Marasa, Babić je glavom zatresao mrežu, ali je pomoćni sudac Premužaj označio zaleđe. Dok su domaćini raspravljali sa sucem oko poništenog gola, sijevnula je brza gostujuća kontra koju je poveo Ivan Sabljić, te precizno uposlio Vedrana Kočiša koji iz blizine šalje loptu u mrežu za 1:3. Nakon tog zgoditka Mladost je mogla u potpunosti dotući domaćine, još jedna kontru poveo je Matija Vrbanić, vukao je loptu dobrih 40-ak metara te je na kraju odlično pucao, ali je lopta otišla pored stative. Domaćini se nisu predavali te su u posljednjih 20-ak minuta išli na sve ili ništa, to im se isplatilo već u 73.minuti kada je glavni sudac utakmice Marko Đurđek duel Vrbanića i Borovčaka okarakterizirao prekršajem za kazneni udarac, a siguran realizator za 2:3 bio je Tomislav Borovčak. Za još veću dramu pobrinuo se Vedran Kočiš koji je u 79.minuti zbog igranja rukom zaradio drugi žuti karton, i tako napustio teren. Međutim do kraja utakmice nije bilo previše uzbuđenja, Mladost je rutinirano privela utakmicu kraju, i tako upisala velika tri boda.

Ovom pobjedom Mladost je ostala na vodećem mjestu, i tako se okitila naslovom jesenskih prvaka.

Ostali rezultati 14.kola :

Podravina – Graničar 5:5, Polet – Papuk 6:2, Tehničar – Podravac 10:0, Bjelovar – Virovitica 1:2, Varteks – Rudar MS 1:1.