13.kolo – NK Mladost – NK Varteks 2:1

13.kolo – NK Mladost – NK Varteks 2:1

MLADOST ŽDRALOVI – VARTEKS 2:1 (1:0)

Igralište – Brdo
Gledatelja: 300
Sudac: Marko Dergez (Đurđevac)
Pomoćnici: Mario Lončar (Čačinci) i Ivan Iveljić (Kamešnica)

Strijelci: 1:0 Boško Kosanović (29), 1:1 Roberto Skoliber (57 – 11m), 2:1 Mateo Jakšić (70)

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Vučak (od 66. Trupac), Nikolić, Kosanović, Jakšić, Vrbanić, Mlinarić, Kočiš (od 66. Sučić), Sabljić (od 89. Buzuk), Vinicius Muniz, Bošnjak. Trener: Nikola Papac.

VARTEKS: Pozder, Radić, Skoliber, Kuhar, Sušac, Težački (od 25. Masten), Kosir (od 74. Žganec), Malenović, Vuković (od 78. Šenkiš), Benković, Šoštarić. Trener: Želimir Orehovec.

Jučer je odigrano 13.kolo 3.HNL Sjever u kojem je naša momčad u velikom derbiju na domaćem terenu savladala NK Varteks 2:1. Po vrlo teškom terenu Mladost je bila puno bolji protivnik, te smo zasluženo upisali desetu prvenstvenu pobjedu, i tako zadržali vodeće mjesto na tablici s bodom prednosti ispred Poleta.

Po teškom i kišnom terenu naša je momčad bolje ušla u susret, te smo već u uvodnim minutama zatresli mrežu, nakon akcije Kočiša i Sabljića lopta je završila u mreži, ali je prvi pomoćni označio zaleđe. Igrala se 15.minuta utakmice kada je nakon kornera Mladost skoro došla do vodstva, Vrbanić je izveo korner, a najviši u skoku bio je Nikolić koji glavom šalje loptu u stativu, nakon čega gosti otklanjaju opasnost pred svojim golom. Sedam minuta kasnije gostujući igrač Benković nespretno ruši Sabljića u šesnaestercu, a glavni sudac utakmice Dergez pokazuje na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Matija Vrbanić, ali njegov udarac završava pokraj gola, i rezultat ostaje nepromijenjen 0:0. Ipak nadmoć Mladosti okrunjena je u 29.minuti kada je Boško Kosanović iz slobodnog udarca s 20 metara neobranjivo zatresao gostujuću mrežu za 1:0. Najbolju priliku na utakmici gosti su imali pri kraju prvog dijela kada Šoštarić prima loptu malo izvan šesnaesterca, sjajno gađa jakim udarcem gornji desni kut, ali vratar Mladosti Srbljanović još bolje brani.

U nastavku utakmice kiša je još dodatno “pogoršala” uvjete na terenu, pa je samim time bilo jako teško složiti neku smislenu akciju. Gosti su bolje ušli u drugi dio, te im se takav pristup isplatio u 57.minuti kada je nakon greške u domaćoj obrani Kuhar prošao lijevom stranom, ali ga je u kaznenom prostoru faulirao Nikolić, a glavni sudac Dergez po drugi puta pokazao je na bijelu točku. Kod gostujuće momčadi odgovornost je preuzeo Roberto Skoliber, te snažnim udarcem po sredini gola vratio stvari na početak 1:1. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 70.minuti kada je naša momčad nakon vrlo lijepe akcije došla u novo vodstvo, Trupac je odlično asistirao Mateu Jakšiću koji izlazi sam pred gostujućeg golmana, te smireno pogađa za vodstvo Mladosti 2:1. Do kraja utakmice Mladost je iz kontri preko Sučića i Sabljića mogla i uvjerljivije slaviti, ali mreže se više nisu tresle.

Ostali rezultati 13.kola :

Tehničar Cvetkovec – Podravina Ludbreg 8:0, Virovitica – Podravac Virje 5:0, Rudar MS – Polet SMnM 1:3, Papuk Orahovica – Bjelovar 3:1, Graničar Đurđevac – Radnik Križevci 2:3.