11.kolo – NK Bjelovar – NK Mladost 0:3

11.kolo – NK Bjelovar – NK Mladost 0:3

BJELOVAR – MLADOST ŽDRALOVI 0:3 (0:2)

Igralište – Gradski Stadion
Gledatelja: 700
Sudac: Marko Đurđek (Turčin)
Pomoćnici: Mario Lončar (Čačinci) i Matej Mađerić (Koprivnica)

Strijelci: 0:1 Vedran Kočiš (18), 0:2 Marin Nikolić (22), 0:3 Mile Sučić (86)

BJELOVAR: Beljan, Pranjić, Nreca, Hajdarović, Ostrman, Kuprešak, Kolar, Šantalab, Legčević (od 46. Cmrk), Kos (od 46. Bošnjak), Pleić. Trener: Ante Jeličić.

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Renić (od 73. Vučak), Nikolić, Kosanović, Jakšić, Vrbanić, Mlinarić, Kočiš (od 79. Sučić), Sabljić (od 84. Đuričić), Vinicius Muniz, Bošnjak. Trener: Nikola Papac.

U velikom županijskom derbiju pred više od 700 gledatelja naša je momčad odigrala odličnu utakmicu, te s visokih 3:0 savladala gradskog rivala NK Bjelovar. Tijekom svih 90.minuta Mladost je bila puno bolji protivnik na terenu, stvorila puno više prigoda od suparnika, i što je najvažnije pospremila tri lopte u domaću mrežu za više nego zaslužena tri boda.

Nakon uvodnih 15.minuta ispitivanja, igra se preselila na domaću polovicu gdje je naša momčad u 18.minuti nakon vrlo lijepe akcije došla u vodstvo kada je Vedran Kočiš s 9-10 metara neobranjivo zatresao mrežu za 0:1. Bjelovar se još nije stigao niti oporaviti od primljenog zgoditka, a stigao je drugi. Igrala se 22.minuta utakmice kada se dogodio najljepši trenutak na susretu, nakon kornera Ivan Sabljić glavom je fino smirio loptu za Marina Nikolića koji s vrha šesnaesterca čisti paučinu s domaćeg gola, lopta se od spojnice odbija u mrežu za 0:2. Do kraja poluvremena mogla je Mladost u potpunosti nokautirati domaću momčad, prvo je Vedran Mlinarić promašio čisti zicer, da bi par minuta kasnije Boško Kosanović s više od 30 metara iz slobodnog udarca poslao loptu jako blizu stative, dok je udarac Ivana Bošnjaka, domaći vratar krajnjim naporom poslao u korner. Vrijedi istaknuti kako naš vratar Kristijan Srbljanović nije imao niti jednu ozbiljniju intervenciju u prvom dijelu, što dovoljno govori kako je Bjelovar bio bezopasan.

U nastavku utakmice nije bilo previše prigoda, Mladost je kontrolirala utakmica, dok su se domaćini skroz povukli kako slučajno ne bi doživjeli uvjerljiviji poraz. Tek pred kraj utakmice Bjelovar je preko Peje Kuprešaka i Jakova Pranjića bio blizu smanjenju vodstva, ali je u dva navrata odlično reagirao Kristijan Srbljanović. Do kraja naša je momčad završila posao još jednim zgoditkom, igrala se 86.minuta kada je svoj prvi pogodak u ovoj sezoni nakon povratka glavom postigao Mile Sučić.

Sljedeći vikend igramo još jedan derbi kola, u kojem će naša momčad ponovno na gostovanje, ovoga puta u Sveti Martin na Muri, gdje će odigrati susret protiv drugoplasiranog Poleta.

Ostali rezultati 11.kola :

Varteks – Radnik Križevci 2:2, Tehničar Cvetkovec – Papuk Orahovica 1:1, Podravac Virje – Rudar MS 2:1, Virovitica – Podravina Ludbreg 4:0, Polet SMnM – Graničar Đurđevac 3:1.