10.kolo – NK Mladost – NK Podravac 1:0

10.kolo – NK Mladost – NK Podravac 1:0

MLADOST ŽDRALOVI – PODRAVAC VIRJE 1:0 (1:0)

Igralište – Brdo
Gledatelja: 250
Sudac: Ivan Slunjski (Varaždin)
Pomoćnici: Tomislav Hudika i Bruno Premužaj (Varaždin)

Strijelci: 1:0 Matija Vrbanić (13)

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Vučak, Renić, Nikolić, Jakšić, Vrbanić (od 90. Đuričić), Mlinarić, Kočiš (od 73. Buzuk), Sabljić (od 83. Mamić), Vinicius Muniz, Bošnjak. Trener: Nikola Papac.

PODRAVAC VIRJE: Vlašiček, Šklebar (od 53. Šklebar), Tuba, Strajnić, Šarlija, Azenić (od 50. Pozder), Križanović, Šignjar (od 73. Miller), Mikor, Kovačić, Vindić. Trener: Valentin Knapić.

Jučer je odigrano 10.kolo 3.HNL Sjever u kojem je naša momčad nastavila s dobrim igrama savladavši na domaćem terenu Podravac iz Virja s minimalnih 1:0. Pobjeda rezultatski sugerira da je izborena teškom borbom, ali to nije bio slučaj. Od prve do zadnje minute Mladost je bila ta koja diktirala tempo i stvarala priliku za prilikom i pravo je čudo kako su se gosti izvukli samo s jednim primljenim golom.

Od početka utakmice Mladost je zagospodarila terenom, te se već u uvodnim minutama susreta igra preselila na gostujuću polovicu. Igrala se 12.minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za Mladost nakon igranja rukom gostujućeg braniča u vlastitom šesnaestercu. Siguran izvođač s bijele točke za 1:0 bio je domaći kapetan Matija Vrbanić. Do kraja poluvremena Mladost je nastavila redati svoje prilike, ali su u dva navrata Ivan Sabljić i Vedran Kočiš bili neprecizni, a na isteku 45.minute nakon solo prodora Vedran Mlinarić pogodio je prečku. U prvom dijelu vrijedi istaknuti vrlo loše suđenje glavnog arbitra Ivana Slunjskog koji je bespotrebno pokazao čak devet žutih kartona.

U nastavku utakmice Mladost je odigrala nešto slabije u odnosu na prvi dio, ali je i dalje kontrolirala utakmice, te nije dozvolila gostima iz Virja niti mrvicu šanse. Vrijedi istaknuti prilike Ivana Sabljić i Matea Jakšića, ali je njihove udarce obranio odlični vratar gostiju Vlašiček. Do kraja susreta mreže se nisu tresle, pa je Mladost tako ostvarila osmu prvenstvenu pobjedu, i zadržala prednost pred drugoplasiranim Poletom na četiri boda. Sljedeći vikend donosi veliki županijski derbi u kojem će naša momčad gostovati u Bjelovaru.

Ostali rezultati 10.kola :

Graničar Đurđevac – Bjelovar 1:5, Radnik Križevci – Polet SMnM 0:7, Rudar MS – Tehničar Cvetkovec 1:2, Papuk Orahovica – Virovitica 1:2, Podravina Ludbreg – Varteks 1:3.