9.kolo – NK Tehničar – NK Mladost 0:2

9.kolo – NK Tehničar – NK Mladost 0:2

TEHNIČAR CVETKOVEC – MLADOST ŽDRALOVI 0:2 (0:1)

Igralište – Gradski Stadion
Gledatelja: 250
Sudac: Stjepan Barišić (Osijek)
Pomoćnici: Jurica Šprem i Bruno Premužaj (Varaždin)

Strijelci: 0:1 Vedran Kočiš (41), 0:2 Martin Buzuk (85)

TEHNIČAR CVETKOVEC: Kurtanjek, Belovari, Vukonić, Tucaković (od 87. Sabol), Poldrugač, Hudak, Šokec, Jadanić, Bartolović (od 69. Milak), Jambrušić, Mlinarić. Trener: Velimir Špikić.

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Renić, Nikolić, Kosanović (od 67. Vučak), Jakšić, Vrbanić, Mlinarić, Kočiš (od 82. Buzuk), Sabljić (od 87.Mamić), Vinicius Muniz, Bošnjak. Trener: Nikola Papac.

U subotu je odigran veliki derbi 3.HNL Sjever u kojem je naša momčad na gostovanju u Križevcima savladala Tehničar iz Cvetkovca 2:0, i tako zadržala niz neporaženosti na već devet utakmica u ovoj sezoni, ako ćemo ubrojiti prošlu sezonu, onda je taj niz još veći, točnije 16.uzastopnih utakmica bez poraza. Posljednji poraz Mladost je upisala 05.05.2019. kada je poražena u Ivankovu kod Bedema.

U derbiju protiv Tehničara naša je momčad od početka zauzela stav kakav je najavila u želji za osvajanje sva tri boda. U uvodnih 20-ak minuta Mladost je dominirala i kontrolirala utakmicu, vrijedi istaknuti dalekometne pokušaje Vrbanića i Kosanovića koji su otišli preko gola. Prvu pravu priliku imala je naša momčad u 29.minuti kada je Mateo Jakšić s vrha šesnaesterca pucao, a domaći vratar Kurtanjek je uz malo poteškoća upisao obranu. Do kraja vrijedi istaknuti jedinu šansu domaćina na susretu, igrala se 40.minuta kada je iz slobodnog udarca odlično pucao Poldrugač, ali je sjajno reagirao Srbljanović, te se mreža nije tresla. Dvije minute kasnije Mladost je došla u vodstvo kada je Mateo Jakšić odlično uposlio Vedrana Kočiša koji neobranjivo šalje loptu u mrežu za 0:1.

U drugom poluvremenu Mladost je imala još veću dominaciju nego u prvom dijelu, domaćini su pokušavali iz kontranapada doći do izjednačenja, ali nisu uspijevali jer je trojac u obrani Bošnjak-Nikolić-Jakšić bez problema otklanjao sve nalete Tehničara. Kako je utakmica išla kraju tako je Mladost krenula po drugi pogodak što joj je uspjelo u 85.minuti nakon akcije koju je povukao Vedran Mlinarić, lopta je došla do Matije Vrbanića koji je u šesnaestercu sjajno zadržao i predao loptu do Martina Buzuka koji s desetak metara neobranjivo trese mrežu za konačnih 0:2. Naša je momčad odigrala ponajbolju utakmicu u ovoj sezoni, i za to su nagrađeni s tri boda i na terenu gdje će malo tko uzimati bodove.

Ostali rezultati 9.kola :

Bjelovar – Radnik Križevci 3:2, Papuk Orahovica – Podravina Ludbreg 1:0, Virovitica – Rudar MS 5:0, Polet – Varteks 2:1, Podravac Virje – Graničar Đurđevac 2:1