Juniori osvojili naslov županijskog kupa

Juniori osvojili naslov županijskog kupa

MLADOST ŽDRALOVI – BJELOVAR 2:2 – 7:6 – 11m

Igralište – Brdo
Gledatelja: 200
Sudac: Ante Bundović (Bjelovar)
Pomoćnici: Graziano Višić, Tomislav Jeličić (Bjelovar)

Strijelci: 1:0 Marko Pranjić (61), 1:1 Mate Perčec (68), 1:2 Jakov Pranjić (88), 2:2 Roko Vučak (90)

MLADOST ŽDRALOVI: Tepeš, Skukan, Vučak, Bošnjak, Vujašković (od 71. Banović), Buzuk, Mamić (od 76. Lukaš), Vidojević, Pranjić, Skukan, Đuričić. Trener: Dario Vlašić – Zoran Kukec.

BJELOVAR: Beljan, Jozić (od 90. Pelin), Perčec, Horvat, Legčević, Pranjić, Kunštek (od 67. Kliček), Šantalab, Babić (od 46. Radmilović), Lučić, Kušenić (od 66. Pazdrijan). Trener: Alen Mrzlečki.

Jučer je odigrano finale kupa nogometnog saveza Bjelovarsko-bilogorske županije za Juniore u kojem je naša momčad nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca osvojila kup, i plasman u daljnju fazu natjecanja.

U vrlo izjednačenoj i borbenoj utakmici sve ono bitno dogodilo se nakon sat vremena igre kada su počeli padati i golovi. Igrala se 61.minuta kada je Marko Pranjić doveo Mladost u vodstvo, samo sedam minuta kasnije nakon gužve u domaćem šesnaestercu iz blizine Mate Perčec šalje loptu u mrežu za 1:1. Kada su već svi bili spremni za izvođenje kaznenih udaraca, u 88.minuti nakon greške u domaćoj obrani loptu uzima Jakov Pranjić i preciznim udarcem dovodi goste u vodstvo 1:2. Samo dvije minute kasnije nakon lijepe akcije Mladosti Roko Vučak šalje loptu ispod Beljana za konačnih 2:2.

Nakon toga pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, u prve dvije serije izvođači kod Mladosti (Vučak, Bošnjak) i Bjelovara (Lučić, Horvat) bili su precizni. U trećoj seriji Nikola Beljan brani udarac Martina Buzuka, da bi kod Bjelovara Patrik Šantalab pogodio stativu, pa tako nitko nije imao prednost nakon treće serije. U sljedeće dvije serije za Mladost bili su precizni Pranjić i Đuričić, dok su kod Bjelovara bili sigurni Radmilović i Pranjić. Šesta serija bila je odlučujuća, za Mladost je pogodio Igor Lukaš, dok je u tragičara utakmice izrastao Mate Perčec koji je poslao loptu visoko iznad gola.