6.kolo – NK Mladost – NK Rudar MS 3:2

6.kolo – NK Mladost – NK Rudar MS 3:2

MLADOST ŽDRALOVI – RUDAR MS 3:2 (0:0)

Igralište – Brdo
Gledatelja: 250
Sudac: Lučano Blašković (Koprivnica)
Pomoćnici: Ivan Iveljić (Kamešnica) i Matej Mađarić (Koprivnica)

Strijelci: 1:0 Ivan Sabljić (52), 2:0 Vedran Furmek (66), 3:0 Vedran Mlinarić (79), 3:1 Marko Šoltić (80), 3:2 Leonard Mesarić (90)

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Jakšić, Renić, Nikolić, Furmek (od 76. Mamić), Mlinarić, Trupac, Kosanović (od 58. Kočiš), Sabljić (od 82. Buzuk), Vinicius Muniz, Bošnjak. Trener: Nikola Papac.

RUDAR MS: Rajf, Šardi, Kuhar (od 46. Zadravec), Radiković (od 64. Antolović), Mesarić, Šoltić, Pintarić, Novak, Zadravec, Slunjski (od 76. Zrna), Pintarić. Trener: Dražen Škvorc.

U subotu je odigrano 6.kolo 3.HNL Sjever u kojem je naša momčad ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu, a sveukupno petu za podebljanje prednosti na vrhu pred najbližim pratiteljima. Mladost je bila bolja od Rudara iz Murskog Središća 3:2, a zanimljivo je kako su svi golovi postignuti u drugom poluvremenu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj borbi gdje su obje momčadi imale po jednu pravu prigodu. Prvo su gosti u 24.minuti zaprijetili preko Pintarića, čiji udarac glavom odlično brani domaći vratar Srbljanović. Mladost je pred kraj poluvremena ozbiljnije zaprijetila, igrala se 42.minuta kada je udarac Trupca gostujući vratar krajnjim naporom odobio u korner.

U drugom dijelu Mladost je odlučnije ušla u susret, te smo nagrađeni u 52.minuti kada je nakon vrlo lijepe akcije Hrvoje Trupac uposlio Ivana Sabljića koji s desetak metara šalje loptu u mrežu za 1:0, i za svoj peti prvenstveni pogodak. Nakon toga Mladost je zagospodarila terenom, te imala niz prigoda, a povećanje vodstva stiglo je u 66.minuti kada se Vedran Furmek izborio za priliku, ušao u gostujući šesnaesterac i pogodio daljnji kut za 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je 79.minuti kada je Vinicius Muniz srušen u gostujućem šesnaestercu, a glavni sudac utakmice Lučano Blašković opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator za 3:0 bio je Vedran Mlinarić. Do kraja susreta došlo je do opuštanja u domaćoj momčadi, što su gosti uspjeli iskoristiti da uljepšaju poraz, prvo je u 80.minuti Marko Šoltić smanjio na 3:1, da bi na samom kraju susreta Leonard Mesarić postavio konačan rezultat utakmice 3:2.

U subotu slijedi novo prvenstveno kolo u kojem će naša momčad otići na gostovanje u Orahovicu gdje će igrati protiv domaćeg NK Papuka.

Ostali rezultati 6.kola :

Podravina – Bjelovar 3:2, Polet – Podravac 4:0, Radnik – Virovitica 4:0, Graničar – Papuk 0:0, Varteks – Tehničar 3:3.