5.kolo – NK Mladost – NK Podravina 3:1

5.kolo – NK Mladost – NK Podravina 3:1

MLADOST ŽDRALOVI – PODRAVINA 3:1 (0:1)

Igralište – Brdo
Gledatelja: 200
Sudac: Goran Žganec (Čakovec)
Pomoćnici: Edvin Zobec (Strahoninec), Ivan Huđ (Koprivnica)

Strijelci: 0:1 Patrik Šumiga (35), 1:1 Matija Vrbanić (59), 2:1 Stjepan Mamić (90), 3:1 Ivan Sabljić (93)

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Jakšić (od 86. Mamić), Nikolić, Vrbanić, Furmek (od 90. Renić), Mlinarić, Trupac, Kočiš (od 46. Vučak), Sabljić, Vinicius Muniz, Bošnjak. Trener: Nikola Papac.

PODRAVINA: Kovačić, Vađunec, Koprek, Horvat (od 50. Sambolec), Žuti, Havelka, Šumiga (od 70. Fajt), Radeljić, Halavuk, Vajagić (od 56. Omar Ali Khalil), Pačko. Trener: Nevenko Blagaj.

Jučer je odigrano 5.kolo 3.HNL Sjever u kojem je Mladost teže od očekivanog upisala nova tri boda, savladavši na domaćem terenu u samoj završnici Podravinu iz Ludbrega 3:1.

Sam početak utakmice nije dao nagovijestiti da će se na Brdu odvijati prava drama, Mladost je pritisnula goste od prve minute i stvarala priliku za prilikom, ali je sve domaće pokušaje obranio odlični vratar Podravine Edi Kovačić. Kako to biva kazna za promašaje stigla je u 35.minuti kada su gosti nakon jednog od rijetkog izlaska na domaću polovicu izborili korner, a iz te situacije goste je u vodstvo doveo Patrik Šumiga poslavši loptu s peterca u mrežu.

U drugom dijelu Mladost je zaigrala još bolje, a naplata za bolju igru stigla je u 59.minuti kada je Matija Vrbanić prizemnim udarcem u šesnaestercu neobranjivo zatresao mrežu za 1:1. Nakon tog zgoditka igralo se dosta otvoreno, gdje su gosti iz kontra napada prijetili, ali nisu uspjeli šokirati još jednom Mladostaše. Kada se očekivalo da će susret završiti podjelom bodova, u 90.minuti nakon velike gužve u gostujućem šesnaestercu najbolje se snalazi Stjepan Mamić koji šalje loptu u mrežu za preokret 2:1. Duboko u sudačkoj nadoknadi konačan rezultat utakmice 3:1 postavio je Ivan Sabljić svojim četvrtim prvenstvenim pogotkom.

Ostali rezultati 5.kola :

Rudar MS – Graničar Đurđevac 2:1

Podravac Virje – Bjelovar 1:3

Tehničar Cvetkovec – Polet SMnM 2:0

Virovitica – Varteks 1:4

Papuk Orahovica – Radnik Križevci 0:2