4.Kolo – NK Graničar – NK Mladost 0:2

4.Kolo – NK Graničar – NK Mladost 0:2

GRANIČAR ĐURĐEVAC – MLADOST ŽDRALOVI 0:2 (0:0)

Igralište – ŠRC Vlado Leščan Duspe
Gledatelja: 350
Sudac: Filip Hirš (Varaždin)
Pomoćnici: Jurica Šprem (Varaždin), Mladen Matić (Virovitica)
Strijelci: 0:1 Ivan Sabljić (53), 0:2 Vedran Kočiš (54)

GRANIČAR: Vrhovec, Žagi, Stanković, Belobrk (od 75. Tišljar), Filipović (od 57. Dončević), Brusač, Fusić, Karlovčan (od 58. Sabol), Topolčić, Rukavina, Resler.

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Renić, Nikolić, Furmek (od 74. Đuričić), Trupac, Mlinarić, Kočiš (od 87. Buzuk), Jakšić, Kosanović (od 60. Vučak), Vinicius Muniz, Sabljić. Trener: Nikola Papac.

U subotu je odigrano 4.kolo 3.HNL Sjever u kojem je naša momčad nastavila pozitivan niz u ovoj sezoni savladavši domaći Graničar rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme je proteklo u dominaciji naše momčadi, vrlo izgledne prigode imali su Sabljić i Kočiš, a pred kraj prvog dijela domaćine je u dva navrata spasio okvir gola (Nikolić i Vinicius Muniz).

U nastavku utakmice bolja igra Mladosti nagrađena je u 53.minuti kada je nakon odličnog prodora Vedran Furmek poslao loptu pred domaći gol, a iz blizine Ivan Sabljić dovodi našu momčad u zasluženo vodstvo. Čim se krenulo s centra domaći nogometaši vrlo brzo gube loptu, Hrvoje Trupac upošljava Vedrana Kočiša čiji udarac s 20-ak metara neobranjivo završava u domaćoj mreži za 0:2. Do kraja susreta Mladost je mogla uvjerljivije slaviti, ali su i domaćini stvorili nekoliko prigoda, međutim mreže se više nisu tresle.

Pobjedom je Mladost izbila na vodeće mjesto u prvenstvu, a već u srijedu slijedi novi izazov u Županijskom kupu kada u Ždralove dolazi NK Čazma.