NAJAVA: Na Brdo dolaze Križevci

NAJAVA: Na Brdo dolaze Križevci

Sutra je na rasporedu 3.kolo 3.HNL Sjever u kojem će naša momčad na domaćem terenu dočekati NK Radnik iz Križevaca. Utakmica se trebala igrati u subotu, ali je razlog premještanja tri dana ranije proslava 100 godina NK Radnika, pa će tako oni u subotu godišnjicu proslaviti utakmicom protiv GNK Dinamo.

Nakon uvodna dva kola naša se momčad nalazi na šestom mjestu s osvojena četiri boda, nakon pobjede u prvom kolu protiv Poleta, u subotu je odigran novi derbi kola u kojem je Mladost protiv Varteksa podijelila bodove odigravši 2:2. S druge strane Radnik je na najbolji mogući način iskoristio dva uvodna domaćinstva, pa su tako upisali dvije pobjede, te se nalaze na vrhu tablice sa stopostotnim učinkom.

Mladost i Radnik odigrali su 20 službenih utakmica, a omjer je uvjerljivo na strani Mladostaša koji su upisali čak 13 pobjeda, četiri utakmice završile su bez pobjednika, dok je Radnik upisao samo tri pobjede. Zadnja međusobna utakmica odigrana je pred čak šest godina kada je Mladost pobjedom u Ždralovima 2:1 osigurala naslov prvaka 3.HNL Sjever. Golove za Mladost postigli su Josip Kozić i Jurica Pavić.

Djelitelji pravde u susretu protiv Radnika bit će sudačka četvorka iz Varaždina Ivan Slunjski kao glavni sudac, pomoćnici Jurica Šprem i Bruno Premužaj, dok će četvrti sudac biti Jasmin Horvat. Delegat utakmice je Tihomir Majstorović iz Virovitice.

Utakmica počinje u 17:00h, a Mladost bi pobjedom skočila na vodeće mjesto. Pozivamo sve simpatizere i navijače našeg kluba da podrže “redse” te da ih ponovno poguraju do nove pobjede.