2.Kolo – NK Varteks – NK Mladost 2:2

2.Kolo – NK Varteks – NK Mladost 2:2

VARTEKS – MLADOST ŽDRALOVI 2:2 (1:1)

Igralište – Sloboda
Gledatelja: 500
Sudac: Jurica Culej (Slatina)
Pomoćnici: Miodrag Plantak (Koprivnica), Marko Gašparić (Virovitica)
Strijelci: 0:1 Ivan Sabljić (2), 1:1 Karlo Benković (39), 2:1 Roberto Skoliber (50), 2:2 Ivan Bošnjak (66)

VARTEKS: Domjan, Radić, Skoliber, Sušac, Težački, Kosir, Malenović, Vuković, Kukec, Benković, Šoštarić. Trener: Želimir Orehovec.

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Jakšić, Renić (od 77. Vučak), Nikolić (od 46. Kosanović), Vrbanić, Mlinarić, Trupac, Kočiš (od 58. Furmek), Sabljić, Vinicius Muniz, Bošnjak. Trener: Nikola Papac.

 

U subotu je odigrano 2.kolo 3.HNL Sjever gdje su u derbiju kola u pravoj ljepotici Varteks i Mladost odigrali susret bez pobjednika 2:2. U susretu s pregršt šansi s obje strane podjela bodova je najrealniji ishod između ove dviju momčadi.

Već na početku utakmice točnije u 2.minuti nakon centaršuta “Cafua” domaći obrambeni igrač vrlo loše reagira, lopta dolazi do Ivana Sabljića koji iz blizine šalje loptu u mrežu za vodstvo Mladosti. Nakon početnog vodstva domaćini su puno bolje zaigrali te su nanizali par izglednih šansi, međutim sve pokušaje napadača Varteksa zaustavio je gostujući vratar Kristijan Srbljanović. Igrala se 15.minuta kada je nakon duela Nikolića i Kosira glavni sudac utakmice Jurica Culej dosudio kazneni udarac za domaćine, ali udarac Tihomira Šoštarića s bijele točke odlazi preko gola.  Desetak minuta kasnije Vedran Kočiš pobjegao je domaćoj obrani i iz blizine vrlo dobro pucao, ali je njegov udarac nogom zaustavio domaći vratar Domjan.  Igrala se 39.minuta kada su domaćini preko Karla Benkovića poravnali rezultat na 1:1. Do kraja poluvremena veliku priliku za novo vodstvo Mladosti propustio je Matija Vrbanić čiji je udarac iz blizine završio visoko preko gola.

Odmah na početku drugog dijela domaćini su došli do preokreta, pomalo sretno lopta je došla do Roberta Skolibera koji šalje loptu u mrežu za 2:1. Nakon toga Mladost je pritisnula domaćine na njihovu polovicu, a nagrada za bolju igru stigla je u 66.minuti kada je Hrvoje Trupac centrirao, a Ivan Bošnjak glavom poslao loptu u mrežu za 2:2. Do kraja utakmice obje su momčadi mogle do pobjede, prvo su domaćini u 73.minuti pogodili stativu, da bi na samom kraju utakmice Vedran Furmek zatresao prečku.