NAJAVA: Novi derbi u Varaždinu

NAJAVA: Novi derbi u Varaždinu

U subotu je na rasporedu 2.kolo 3.HNL Sjever u kojem će naša momčad otputovati na gostovanje u Varaždin gdje će u derbiju kola odigrati susret protiv Varteksa.

Nakon odličnog odigranog prvog kola u kojem su “Redsi” porazili jednog od glavnih favorita za naslov NK Polet 3:2 , vrijeme je za prvo gostovanje gdje našim igračima neće biti ni malo lagano. Utakmica će se igrati na stadionu Sloboda gdje Varteks rijetko gubi bodove, pa će tako naša momčad morati dati sve od sebe kako bi ostvarila pozitivan rezultat.

Mladost i Varteks su se do sada susreli samo dva puta, a obje momčadi su ostvarile po jednu pobjedu. Prvi susret bio je prije dvije sezone u 3.HNL Istok, 24.11.2017. kada je Varteks upravo na Slobodi u zadnjim minutama susreta pogotkom Tihomira Šoštarića savladao našu momčad 1:0. Zadnji međusobni susret odigran je 03.06.2018. kada je Mladost bila bolja od Varteksa 3:1, te ih tako poslala u rang niže. Golove za Mladost tada su postigli Hrvoje Trupac, Jure Ivančić i Martin Buzuk.

Djelitelj pravde u susretu protiv Varteksa bit će Jurica Culej iz Slatine. Njegovi pomoćnici Miodrag Plantak (Koprivnica) i Marko Gašparić (Virovitica) , dok četvrti sudac Nenad Vargović dolazi iz Virovitice. Delegat utakmice je Davor Drvenkar (Čakovec).