1.Kolo – NK Mladost – NK Polet 3:2

1.Kolo – NK Mladost – NK Polet 3:2

MLADOST ŽDRALOVI – POLET 3:2 (1:1)

Igralište – Brdo
Gledatelja: 450
Sudac: Marko Dergez (Đurđevac)
Pomoćnici: Ivan Iveljić (Kamešnica), Matej Mađerić (Koprivnica)
Strijelci: 0:1 Tomislav Medved (25), 1:1 Ivan Sabljić (39), 2:1 Hrvoje Trupac (48), 2:2 Filip Holi (84), 3:2 Vedran Mlinarić (90 – 11m)

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Vučak, Renić, Nikolić, Vrbanić (od 59. Furmek), Mlinarić, Trupac, Kosanović, Kočiš (od 70. Jakšić), Sabljić (od 76. Buzuk), Vinicius Muniz. Trener: Nikola Papac.

POLET: Jambres, Holi, Mezga, Horvat, Medved, Šarić, Karlovčec (od 57. Ferlin), Herceg, Mihalić, Perčić (od 75. Krištofić), Brezovec. Trener: Mario Kovačević.

U subotu je započelo dugo isčekivano prvenstvo u kojem je naša momčad na domaćem terenu savladala jednog od glavnih favorita za osvajanje naslova NK Polet Sveti Martin na Muri 3:2. U fantastičnoj utakmici prilike su se redale na obje strane, a pitanje pobjednika odlučeno je na samom kraju susreta.

Pred oko 450 gledatelja bolje u susret ušli su gostujući nogometaši koji su već u četvrtoj minuti preko Karlovčeca čiji udarac s vrha šesnaesterca odlazi visoko pokraj gola. Desetak minuta kasnije nakon duge lopte Medved ulazi u domaći šesnaesterac, ali iz mrtvog kuta njegov pokušaj brani Kristijan Srbljanović. Igrala se 19.minuta kada je i Josip Brezovec pokušao iz daljine iznenaditi domaćeg vratara, ali nije bilo preciznosti. Sve je to bila uvertira gostujućem zgoditku, igrala se 24.minuta kada je na 20 metara od gola prekršajem zaustavljen Brezovec,  a iz slobodnog udarca Tomislav Medved šalje loptu u mrežu za 0:1. Nakon toga domaći su imali priliku preko Vedrana Mlinarić iz slobodnog udarca, ali njegov udarac obranio je Dino Jambres. Do kraja poluvremena Mladost je zaigrala puno bolje, pa je tako u 39.minuti nakon dobro izrađene akcije lopta došla do Ivana Sabljića koji je prebacuje istrčalog gostujućeg vratara za 1:1.

Odmah na početku drugog dijela Mladost dolazi do preokreta, igrala se 48.minuta kada je nakon odličnog centaršuta Cafua, Hrvoje Trupac glavom proslijedio loptu u mrežu za 2:1. Nakon tog zgoditka igralo se potpuno otvoreno gdje su obje momčadi imale svoje prilike, najopasniji je bio gostujući Nikola Ferlin koji je u dva navrata imao priliku postići zgoditak, ali mreža se nije tresla. U 80.minuti Mladost je mogla riješiti pitanje pobjednika, odlično je pucao Hrvoje Trupac s vrha šesnaesterca, ali njegov udarac krajnjim naporom obranio je Dino Jambres. Gosti se u susret vraćaju u 84.minuti kada nakon jedne gužve s petarca najbolje reagira Filip Holi te neobranjivo zakucava loptu pod gredu za 2:2. Igrala se 89.minuta kada je nakon prodora Vedran Mlinarić odlično centrirao, a na drugoj stativi udarac Roka Vučka odlično brani Jambres. Kada se očekivalo da će utakmica završiti podjelom bodova, u 90.minuti Filip Holi neoprezno je srušio Trupca, a glavni sudac Marko Dergez pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator za veliku pobjedu bio je Vedran Mlinarić koji je loptu poslao u jednu, a golmana u drugu stranu za konačnih 3:2.

Ostali rezultati 1.kola :

Radnik Križevci – Podravina 4:0, Graničar Đurđevac – Varteks 1:3, Papuk Orahovica – Podravac Virje 1:3, Rudar MS – Bjelovar 1:4, Virovitica – Tehničar Cvetkovec 1:3