30.kolo – NK Slavija VS NK Mladost 0:4

30.kolo – NK Slavija VS NK Mladost 0:4

SLAVIJA – MLADOST ŽDRALOVI 0:4 (0:1)

Igralište – S.Z. Šivo, Pleternica
Gledatelja: 150
Sudac: Marko Đurđek (Turčin)
Pomoćnici: Miro Hantak (Vinica) i Jurica Šprem (Varaždin)
Strijelci: 0:1 Roko Vučak (21), 0:2 Ivan Bošnjak (51), 0:3 Martin Buzuk (57), 0:4 Martin Buzuk (75)

SLAVIJA: Karlić, Ognjenčić, Tokić (od 46.Solić), Kvaternik, Peharda, Abramović, Gomerčić, Ančurovski H. (od 46. Ančurovski V.), Šubara, Grbeš, Dorić.
Trener: Damir Bognar.

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Vučak, Renić, Nikolić, Vrbanić, Sučić (od 89. Sabljić), Furmek (od 78. Kočiš), Buzuk (od 83. Vujašković), Mlinarić, Vinicius Muniz, Bošnjak.
Trener: Nikola Papac.

U subotu je odigrano posljednje 30.kolo 3.HNL Istok u kojem je naša momčad na teškom gostovanju u Pleternici savladala domaću Slaviju s visokih 4:0, i tako završila na visokom petom mjestu na kraju prvenstva.

Od prve do zadnje minute Mladost je bila bolja momčad na terenu što su na kraju i potvrdili s četiri pogotka i tako nanijeli najteži poraz Slaviji na domaćem terenu unazad nekoliko sezona. Igrala se 21.minuta utakmice kada su domaćini prvi puta kapitulirali, odličan prodor Mlinarića po lijevoj strani iskoristio je Roko Vučak koji posprema loptu u mrežu za 0:1. U nastavku utakmice Mladost je nastavila s vrlo dobrom igrom pa je tako u 51.minuti nakon ubačaja iz kuta i uigrane kombinacije Ivan Bošnjak s ruba kaznenog prostora povisio vodstvo na 0:2. Samo šest minuta kasnije riješeno je pitanje pobjednika, na asistenciju raspoloženog Vedrana Mlinarića koji je uputio ubačaj s lijeve strane Martin Buzuk iz blizine postiže svoj prvi od dva zgoditka. Konačan rezultat utakmice 0:4 postavio je ponovno Martin Buzuk na asistenciju Vedrana Furmeka.

Mladost je tako zaključila jednu od najuspješnijih polusezona u proteklih nekoliko godina, u proljetnom dijelu osvojili su čak 30 bodova, te su tako polusezonu završili na visokom drugom mjestu, bolji su samo bili nogometaši Cibalije.