29.kolo – NK Mladost VS NK Belišće 5:0

29.kolo – NK Mladost VS NK Belišće 5:0
  1. MLADOST ŽDRALOVI – BELIŠĆE 5:0 (3:0)

Igralište – Brdo
Gledatelja: 350
Sudac: Filip Hirš (Varaždin)
Pomoćnici: Miro Hantak (Vinica), Jurica Šprem (Varaždin)
Strijelci: 1:0 Marin Nikolić (7), 2:0 Vedran Furmek (17), 3:0 Matija Vrbanić (40), 4:0 Vedran Kočiš (72), 5:0 Vedran Furmek (74)

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Renić, Nikolić, Vrbanić, Sučić (od 64. Buzuk), Furmek, Mlinarić, Trupac (od 54. Kosanović), Sabljić (od 69. Kočiš), Vinicius Muniz, Bošnjak. Trener: Nikola Papac.

BELIŠĆE: Klanjšček, Stanić (od 18. Jakovčević), Milić, Barišić, Stupar, Mandić (od 72. Lacković), Matković (od 46. Grafina), Vinogradar, Ranogajec, Poljak, Šileš. Trener: Davor Rupnik

Jučer je odigrano 29.kolo 3.HNL Istok u kojem je naša momčad odigrala ponajbolju utakmicu ove sezone, te je ostvarila najuvjerljiviju prvenstvenu pobjedu savladavši Belišće s visokih 5:0.

Igrala se sedma minuta utakmice kada se za najljepši trenutak na susretu pobrinuo Marin Nikolić koji je s više od 25 metara neobranjivo poslao loptu u same rašlje gostujućeg gola za 1:0. Samo desetak minuta kasnije Vedran Mlinarić pobjegao je po lijevoj strani gostujućim čuvarima te ubacio u peterac gdje je Vedran Furmek preusmjerio loptu u mrežu za 2:0. Do kraja poluvremena Mladost je nastavila dominirati, a u 40.minuti pitanje pobjednika riješio je Matija Vrbanić koji je iz blizine povisio prednost na visokih 3:0.

U drugom poluvremenu ritam utakmice malo je pao, gosti su se uglavnom koncentrirali na obranu i svoju priliku čekali iz kontre, kojih nije bilo previše, a najmanje posla na utakmici imao je domaći vratar Kristijan Srbljanović. Na novi pogodak čekala se 72.minuta kada je Vedran Kočiš u solo prodoru prošao par gostujućih igrača i zatresao mrežu za 4:0 za svoj prvijenac u crvenom dresu. Samo dvije minute kasnije veliku grešku u gostujućoj obrani iskoristio je Vedran Furmek koji je postigao svoj drugi pogodak za konačnih 5:0. Do kraja susreta u listu strijelaca mogli su se upisati Martin Buzuk i Boško Kosanović, ali rezultat se više nije mijenjao.

Mladost je tako s nova tri boda skočila na visoko peto prvenstveno mjesto s 43 osvojena boda. Već u utorak na rasporedu je nova utakmica kada u sklopu polufinala županijskog nogometnog kupa na Brdo dolazi NK Bjelovar.

Ostali rezultati 29.kola :

Vukovar 1991 – Oriolik 2:0

Zrinski – Slavija 2:2

Vihor – Cibalia 2:1

Slavonija – Čepin 1:1

Koprivnica – Bjelovar 1:3

Marsonia – Đakovo Croatia 3:0