27.Kolo – NK Mladost VS NK Oriolik 4:0

27.Kolo – NK Mladost VS NK Oriolik 4:0

MLADOST ŽDRALOVI – ORIOLIK 4:0 (1:0)

Ždralovi – Igralište Brdo
Gledatelja: 100
Sudac: Marko Đurđek (Turčin)
Pomoćnici: Edvin Zobec (Strahoninec) i Siniša Fajfarić (Varaždin).
Strijelci: 1:0 Ivan Bošnjak (1.), 2:0 Hrvoje Trupac (51.), 3:0 Mile Sučić (57.), 4:0 Martin Buzuk (90.).

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Renić, Nikolić, Vrbanić, Sučić, Furmek (od 71. Buzuk), Mlinarić, Trupac (od 60. Kosanović), Sabljić (od 39. Kočiš), Vinicus Muniz, Bošnjak. Trener: Nikola Papac.

ORIOLIK: Herceg, Jurević, Đerek, Mijić, Jurić, Barišić, Lucić, Stahović, Galović (od 46. Majstorić), Stubičan, Jašarević. Trener: Robert Dujić.

Jučer je odigrano 27.kolo 3.HNL Istok u kojem je naša momčad na domaćem terenu upisala najuvjerljiviju pobjedu ove sezone savladavši Oriolik s visokih 4:0. Po vrlo teškom terenu naša je momčad bila puno bolja, te je zasluženo upisala drugu uzastopnu, a ukupno 11.prvenstvenu pobjedu.

Već u 37.sekundi utakmice nakon prekida kojeg je izveo Matija Vrbanić loptu je glavom neobranjivo u mrežu pospremio Ivan Bošnjak. U nastavku susreta igralo se većinom na sredini terena, sve do 21.minute kada je nakon greške gostujuće obrane Antonio Jurević kao zadnji čovjek srušio Ivana Sabljića, i tako zaradio izravan crveni karton. Do kraja poluvremena Mladost je mogla udvostručiti prednost ali je neprecizan bio Ivan Sabljić, isto tako vrijedi istaknuti najopasniju priliku gostiju, udarac Gorana Jurića s 15-ak metara otišao je malo pored stative.

Pitanje pobjednika riješeno je uvodnim minutama drugog dijela, igrala se 51.minuta utakmice kada je Hrvoje Trupac iskoristio novu grešku u gostujućoj obrani, zaobišao vratara te s vrha šesnaesterca poslao loptu u praznu mrežu za 2:0. Šest minuta kasnije sijevnula je brza kontra Mladosti, Vedran Kočiš pobjegao je gostujućoj obrani te uposlio Milu Sučića kojem nije bilo teško iz blizine postići pogodak za 3:0. Na samom kraju susreta Martin Buzuk pobjegao je gostujućoj obrani te poslao loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 4:0.

Mladost je tako na najbolji mogući način iskoristila dvije domaće utakmice u nizu, te je sa šest osvojenih bodova skočila na visoko šesto mjesto. Već u subotu na rasporedu je novo kolo, u 28.kolu naša će momčad otići na gostovanje u Vukovar.