26. kolo – NK Mladost VS NK Zrinski 3:1

26. kolo – NK Mladost VS NK Zrinski 3:1

MLADOST ŽDRALOVI – ZRINSKI (J) 3:1 (2:1)

Ždralovi – Igralište Brdo
Gledatelja: 200
Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec)
Pomoćnici: Edvin Zobec (Strahoninec) i Jurica Šprem (Varaždin).
Strijelci: 1:0 Hrvoje Trupac (18.), 2:0 Vedran Mlinarić (41.), 2:1 Janik Kukučka (44.), 3:1 Ivan Sabljić (72.).

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Vučak, Vrbanić, Sučić (od 90. Markuz), Coha, Buzuk (od 63. Kočiš), Mlinarić, Trupac, Kosanović, Sabljić (od 88. Biljan), Vinicus Muniz. Trener: Nikola Papac.

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Fehir, Pranjić, Bagarić, Kerovec (od 72. Filipović), Lukačević, Dos Santos, Kukučka, Moises, Sudar (od 75. Šinko). Trener: Antun Labak.

Jučer je odigrano 26.kolo 3.HNL Istok u kojem je naša momčad na domaćem terenu zasluženo došla do sva tri boda nadigravši Zrinski iz Jurjevca 3:1. U vrlo borbenoj i dinamičnoj utakmici šanse su se redale s obje strane, ali je Mladost svoje iskoristila te je tako upisala desetu prvenstvenu pobjedu.

Nakon početnoga ispitivanja snaga Mladost je u vodstvo došla u 18.minuti kada je Hrvoje Trupac s 25 metara neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0. U nastavku susreta obje su momčadi imale nekoliko prigoda za pogodak, ali mreže se nisu tresle sve do samog kraja prvog dijela. Igrala se 41.minuta utakmice kada je Vedran Mlinarić s vrha šesnaesterca postigao pogodak za podebljanje vodstva na 2:0. Samo tri minute kasnije gosti su odgovorili, nakon vezanih grešaka u domaćoj obrani najbolje se snašao Janik Kukučka te je iz blizine savladao Srbljanovića za 2:1.

U drugom dijelu i dalje se igralo dosta otvoreno gdje su gosti bili opasniji do 60.minute, ali svoju nadmoć nisu uspjeli okruniti zgoditkom. Posljednja dionica susreta pripala je Mladosti koja je pitanje pobjednika riješila u 72.minuti kada je Vedran Kočiš pobjegao gostujućoj obrani po desnoj strani te uposlio Ivana Sabljića kojem nije bilo teško iz blizine postići pogodak za 3:1.

Ovom pobjedom Mladost je skočila na 8.mjesto, a u sljedećem kolu već u srijedu očekuje ih nova domaća utakmica kada na Brdo dolaze nogometaši Oriolika.