23. kolo NK Slavonija – NK Mladost 1:2

23. kolo NK Slavonija – NK Mladost 1:2

U subotu je odigrano 23.kolo 3.HNL Istok a naša je momčad odigrala najbolju utakmicu ove sezone, te se s vrlo teškog gostovanja u Požegi vratila s punim plijenom.

Od početka utakmice Mladost je zagospodarila terenom, te je u prvih 15.minuta imala dvije dobre prilike, prvo je Matija Vrbanić s vrha šesnaesterca poslao loptu iznad gola, da bi prvu pravu priliku imao Mile Sučić koji je nakon centaršuta glavom iz blizine poslao loptu malo iznad prečke. Kazna za promašaje stigla je u 16.minuti kada su domaćini iz dobro izrađene akcije došli u vodstvo zahvaljujući Tomislavu Žuljeviću koji je s 12-13 metara iskosa neobranjivo poslao loptu u lijevi donji kut za 1:0. Nakon tog zgoditka Mladost je još više pritisnula goste na njihovu polovicu, te je do kraja poluvremena stvoreno još nekoliko izglednih prilika, ali je pokušaje Sučića i Furmeka odlično obranio domaći vratar Ivan Bošnjak.

Igrala se 60.minuta utakmice kada je naša momčad nagrađena za odličnu igru, dosuđen je prekršaj na 40 metara od gola, a Ivan Bošnjak sjajno je uočio da je domaći vratar izašao malo s gola, te ga je majstorski lobovao za izjednačenje 1:1.  Nakon toga Mladost je tražila i drugi pogodak, a to se dogodilo u 71.minuti kada je nakon odličnog prodora Vedran Furmek oštro centrirao u domaći peterac gdje se našao sam Matija Vrbanić i iz blizine zatresao mrežu za preokret 1:2.

Do kraja utakmice Mladost je sigurno čuvala prednost, te više nije bilo prigoda na susretu. Tako je naša momčad već treću uzastopnu gostujuću utakmicu završila neporažena, a vrijedi istaknuti kako je i zaustavljen niz Slavonije koja je do ove utakmice imala pet uzastopnih pobjedi, a na ovom susretu su imali samo jednu priliku koju su pretvorili u pogodak.

Sljedeću utakmicu naša momčad igra u subotu kada u sklopu 24.kola 3.HNL Istok na Brdo dolazi trećeplasirani Vihor iz Jelisevca.

SLAVONIJA – MLADOST ŽDRALOVI 1:2 (1:0)
3. HNL ISTOK – 23. kolo
Stadion: Požega
Gledatelja: 200
Sudac: Dražen Matasović (Đakovo)

SLAVONIJA: Bošnjak, Nikolaš, Plešić (od 84. Majstorović), Marčetić, T.Žuljević, M.Žuljević, Bognar, Peharda, Karačić (od 69. Smojvir), Bundavica, Božić.

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Renić, Nikolić, Vrbanić, Sučić (od 90. Markuz), Furmek (od 81. Kočiš), Mlinarić, Trupac, Sabljić (od 86. Vučak), Muniz Ribeiro, Bošnjak.

Strijelci : 1:0 Tomislav Žuljević 16′, 1:1 Ivan Bošnjak 60′, 1:2 Matija Vrbanić 71′