Gosti sretno uzeli sva tri boda

Pozitivna serija nažalost zaustavljena je u subotu kada je naša momčad na domaćem terenu poražena od gostiju iz Đakova 2:0. Kroz cijelu utakmicu Mladost je bila bolja momčad na terenu, stvoreno je nekoliko velikih prigoda, ali lopta nije htjela u mrežu, pa smo tako doživjeli prvi domaći poraz ove sezone.

U otvaranju susreta Mladost je jurnula prema gostujućem golu, i u prvih 10-ak minuta naša je momčad imala dvije velike prigode. Prvo je Hrvoje Trupac imao odličnu prigodu, a nakon njega i Ivan Sabljić, međutim u oba navrata gostujući vratar Domagoj Jukić sačuvao je svoju mrežu. Nakon promašaja stigla je kazna, pa su tako gosti u 15.minuti utakmice zahvaljujući Mateu Barukčiću došli u vodstvo.

Nakon tog zgoditka Mladost je nastavila s dobrom igrom, te je opet imala dvije dobre šanse, ali nije bilo preciznosti u završnici akcija. Drugi prelazak gostiju preko centra završio je i drugim zgoditkom, udarac Barukčića obranio je Kristijan Srbljanović, lopta se odbila do Mihaela Pongračića koji šalje loptu u mrežu za 0:2. Do kraja poluvremena vrijedi istaknuti 40.minutu kada gostujući vratar Jukić fantastično brani pokušaj Vedrana Furmeka iz slobodnog udarca. Dvije minute kasnije Mladost ostaje s igračem manje, izravni crveni karton zbog udaranja zarađuje Furmek.

U drugom dijelu nije bilo previše uzbuđenja, gosti su se uspješno branili, i tako pomalo i sretno odnijeli sva tri boda put Đakova.

MLADOST ŽDRALOVI – ĐAKOVO CROATIA 0:2 (0:2)